Close

New articles

11 codziennych nawyków, które oddalają cię od bogactwa i sukcesu

Thomas C. Corley, autor książek, w tym "Can Money Buy Happiness?" przez pięć lat studiował życie biednych i bogatych ludzi, by pokazać, czym różni się myślenie jednych i drugich.

Wbrew pozorom nie zawsze chodzi o to, jak traktuje się pieniądze - tylko raczej jakie ma się podejście do życia.

1. Hazard

Nie ma czegoś takiego, jak szybkie bogacenie się - twierdzi Corley. Sukces finansowy zajmuje czas, wymaga inicjatywy oraz nieustannego wysiłku. - Ludziom, którzy uprawiają hazard wydaje się, że jest jakiś skrót do sukcesu - dodaje. Z badań Corleya wynika, że aż 52 proc. biednych ludzi robi zakłady sportowe przynajmniej raz w tygodniu, a 77 proc. gra na loterii. W przeciwieństwie do bogatych, z których 84 proc. nigdy nie było u bukmachera, a 94 proc. nie grało na loterii. - Milionerzy nie podążają za schematami "jak szybko się wzbogacić". Zamiast tego wyrabiają sobie nawyk realizowania swoich marzeń i celów - wyjaśnia Corley.

2. Spędzanie czasu z toksycznymi ludźmi

To z kim się zadajesz, ma ogromne znaczenie. Aż 86 proc. bogatych ludzi wyrobiło w sobie nawyk otaczania się osobami odnoszącymi sukcesy. Do tego ograniczają obecność toksycznych, negatywnie nastawionych ludzi w swoim życiu. Jednocześnie tylko 4 proc. biednych utrzymywało kontakty z osobami nastawionymi na sukces. - W życiu uda ci się tylko wtedy, gdy otoczysz się właściwymi ludźmi - radzi Corley.

3. Unikanie krytyki

Strach przed krytyką sprawia, że nie szukamy u innych informacji zwrotnych na nasz temat. Te jednak są niezbędne do nauczenia się co robimy dobrze, a co źle. Pozwalają zrozumieć, czy idziesz w odpowiednim kierunku. - Poszukiwanie krytyki jest kluczowym elementem do uczenia się i rozwoju - podkreśla Corley. Jednocześnie krytyka innych pozwala eksperymentować w karierze i biznesie z nowymi kierunkami rozwoju. - To niezbędny element do odnoszenia sukcesu w każdej branży - dodaje ekspert.

4. Niezdrowa dieta